Info

Kyberšikana a kyberkriminalita je v poslední době nejvíce se rozšiřující činnost mnohdy prezentována jako sranda, vyřizování účtů, nebo jednání jen tak z nudy. Často si přitom také agresoři nepřipouští že by svým jednáním někomu ubližovali, nebo ne tak moc. Skrývají se za údajnou anonymitu internetu a mnohdy i za identitu jiného (smyšleného) člověka.
Prosím podívejte se na tyto odkazy a pokuste se všímat si toho co sami děláte a jak prozrazujete stále více a více ze svého soukromí a taky prosím vnímejte lidí ze svého okolí, kamarády a rodinu. Můžete zachránit sebe nebo někoho koho máte rádi. Níže uvedenými odkazy bych chtěl spoustě lidem pomoct otevřít oči …..

Skvělý projekt společnosti seznam (několik krátkých videí a 3 filmy zaměřené na nebezpečí na internetu z českého prostředí). Dříve byl tento projekt pod doménou www.seznamsebezpecne.cz; nyní je pouze na www.stream.cz po jednotlivých dílech:

Díl 1: Seznam se bezpečně 1 | Stream

Díl 2: Seznam se bezpečně 2 | Stream

Díl 3: Seznam se bezpečně! 3 | Stream

Film Kyberšikana (s titulky), kde hlavní představitelku hraje mnohým známá kamarádka Hannah Montany:

Zajímavý příběh (podle skutečné události) opět s titulky:

https://www.youtube.com/watch?v=RUe4IzDNayg
Jako ukázku toho, jak se prezentovat na FB jsem vytvořil profil svému pejskovi Sorbonovi. Vše přidává, komentuje a lajkuje Sorbon. Nikde nejsou uvedeny osobní kontakty a kdo mě nezná vlastně ani nezjistí moje jméno 🙂 www.facebook.com/pessorbon

 

ObjednavkaMS