Hodnocení Sorbon

Dům dětí a mládeže Jižní Město
Děkujeme za zajímavý program. Bylo to příjemné zpestření Příměstského tábora. Sorbon je poslušný a dětem se moc líbil, zejména fotbal s pejskem.

Mateřská škola Výčapy Pavla Heklová
Program byl zajímavý i pro nejmenší děti. Všechny informace si děti dobře pamatovaly a dokázaly použít při setkávání se psy.

MŠ Martinov
Skvělá akce, velmi zajímavá pro děti i pro nás, pro dospělé. Děkujeme.

Mateřská škola Rudíkov, příspěvková organizace
Krásné a příjemné povídání o pejscích. Děti mají úžasný zážitek ze setkání se Sorbonem a dozvěděly se spoustu nových a zajímavých informací. Děkujeme

MŠ Třebíč, Ul.u Obůrky Mgr. Jaroslava Kotačková
Děkujeme za pěknou ukázku práce s pejskem. Děti i zaměstnanci naší mateřské školy měly možnost aktivně se zúčastnit fotbalového tréninku a obdivovat se chuti a radosti, s jakou Sorbon reagoval na povely svého cvičitele. Těšíme se na další programy. Za děti a kolektiv MŠ Eva Trandová

ZŠ Křižná, Křižná 167, Valaššké Meziříčí 75701
Dobry den, děkujeme moc za program Sorbon – pes fotbalista. Jediná výtka je špatné počasí, jinak máme jen pozitivní zpětnou vazbu, jak od rodičů, tak od žáků. Děkujeme, přejeme pěkný den ZŠ KŘIŽNÁ

ZŠ a MŠ Mankovice, p.o., M. Jakšíková
Super program, vhodnější spíš pro 1. stupeň. Děti z MŠ neudrží tak dlouho pozornost. Ale jinak velmi poučné a zároveň zábavné. Doporučujeme!

ZŠ a MŠ Spálov, přísp. org. Spálov 1, Mgr. Marie Süsenbeková
Dobrý den, Váš program se našim dětem velmi líbil. Ocenili Váš výklad, Vaši práci se psem i jeho přítomnost u nás ve škole a možnost si s ním zahrát fotbal, i když nám to kazilo deštivé počasí. M. Süsenbeková

ZŠ a MŠ Synkov – Slemeno
Dnes, 2. 5. 2014, naši školu navštívil Sorbon se svým páníčkem panem Zdeňkem Zaoralem, aby předvedli dětem nejen super fotbálek, který Sorbon „válí“ líp jak leckterý fotbalista, ale aby také dětem vysvětlili a v praxi ukázali nejdůležitější prvky výchovy pejska. A tak se děti dozvěděli, proč vlastně má pejsek nosit náhubek, jak volit povely, kterým pak pes rozumí, čeho se mají lidé vyvarovat v soužití s pejskem, jak se vůbec chovat k pejskovi…..

Pan Zaoral je báječný člověk, který umí svým programem děti zaujmout a pejsek Sorbon? Ten se hned stal miláčkem všech dětí i paní učitelek a bavil je svými kousky skoro dvě hodiny. Klobouk dolů!!!

Děkujeme ještě jednou za báječné dopoledne a Sorbonovi vzkazujeme, ať se někdy u nás zase ukáže, zapomněli jsme mu předat kopačku na hraní. Tak snad někdy příště!

Mateřská škola Lukov, Radka Komárková, ředitelka mš
Děkujeme za program přínosný pro děti i dospěláky. Z pedagogického hlediska hodnotíme velmi pozitivně přiměřenost věkovému složení diváků, promyšlenost a návaznost průběhu programu po stránce předávání informací i praktických ukázek. V dětech zanechaly ukázky výcviku Sorbona i jeho fotbalové dovednosti hluboký zážitek.

ŠD a ŠK při ZŠ Chotěboř, Buttulova ul.
Jedno lednové odpoledne zpříjemnil v tělocvičně školy našim dětem pan Zaoral se svým psem Sorbonem. Zajímavým a poučným vyprávěním přiblížil dětem výcvik psa od malého štěněte až do dospělosti. Velký důraz kladl na to, že pes, ani jiné zvíře, není hračka. Je to živý tvor – kamarád. Vše doplnil ukázkami z výcviku. Na závěr si děti zahrály se Sorbonem fotbal. Všechny děti se báječně pobavily a zároveň se naučily, jak s pejskem zacházet, aby se staly co nejlepšími kamarády!

ZŠ Záhumení, Rožnov pod Radhoštěm
Program Sorbon-pes fotbalista byl velice zajímavý a poučný. Děti se zájmem vyslechly spoustu důležitých informací – jak se chovat a starat o pejsky. Pan lektor a Sorbon byli vynikající a děkujeme za návštěvu. Mgr. Libor Štěpánek

Základní škola Slavkovice, Jana Láchová
Velmi krásné dopoledne s panem Zaoralem a jeho pejskem Sorbonem. Děkujeme za ukázku výcviku psa a za možnost si zahrát fotbálek se Sorbonem. Přejeme hodně radosti ze společné práce. Děti a učitelé Slavkovice

ZŠ Šumavska 21, Šumperk
Výborný program, který děti oslovil, pobavil a poučil. Ochotný lektor, který se i nad rámec svých povinností věnoval všem dětským dotazům a zážitkům. Skvělá ukázka souznění psa s člověkem. Cena se nám v porovnání s besedami nabízenými jinými organizacemi zdála podhodnocená. Dvojnásobek této ceny by byl zcela adekvátní 🙂 Děkujeme.

MŠ Závišice, Závišice 110
Dobrý den, program Sorbon – pes fotbalista hodnotíme velmi kladně. Děti se zábavnou a především přiměřenou formou dověděly mnoho nových informací. Pozitivně rovněž hodnotíme využití jak vnitřních tak i vnějších prostor MŠ. Za přínosné považujeme také celkové shrnutí nových informací v závěru programu. Přejeme mnoho úspěchů v další práci a již nyní se těšíme na další spolupráci s Vámi. Za děti a pedagogy Mgr. Eva Bačová (učitelka)

ZŠ a MŠ Životice u Nového Jičína
Pejsek Sorbon se nám i dětem velice líbil. Děti se dozvěděly, jak se o pejska správně starat, jak by se měl vychovávat. A také jaké různé kousky se může naučit. Moc, moc děkujeme.

Základní škola a mateřská škola Černotín, příspěvková organizace
Poutavou, srozumitelnou formou tento program seznamoval děti jak se chovat k pejskům, co od nich můžeme čekat. Jak se o ně starat. Program hodnotíme velice kladně, děti i pedagogy nejvíce zaujal fotbal se Sorbonem.

Mateřská škola Nová Ves 322, Frýdlant nad Ostravicí
Lektor umí navázat kontakt s dětmi a srozumitelnou formou jim předat poznatky, zkušenosti a poučení. Zábavné i didaktické. Moc se dětem i dospělým líbilo a oceňujeme nápaditost a výcvik Sorbona.

ZŠ HELLO S.R.O. 
Rádi bychom poděkovali za krásnou ukázkovou hodinu, které jsme s dětmi byli účastni. Děti tahle lekce obohatila a byla pro ně přínosná. Odnesli jsme si všichni řadu užitečných informací o tom, jak se o pejska starat a zároveň, jak mu být nejlepším pánem a on naším nejlepším přítelem. Děkujeme ZŠ Hello

Mateřská škola Javornice 
Děkujeme za poučný, kvalitní program, přizpůsobený dětem školkového věku. Děti se učí být nejen
kamarádem, ale i dobrým pánem svému psímu miláčkovi, učí se o něho starat, ale i mu rozumět. Těšíme se na další takto přínosné programy.

MŠ Markvartice, okr. Třebíč 
Dobrý den, vystoupení Vašeho pejska se dětem a samozřejmě i nám dospělým líbilo. Dozvěděli jsme se něco nového, děti si odnesly plno zážitků, jenom si nemohly vzpomenout na jméno pejska. Ještě jednou Vám děkujeme a přejeme Vám i Sorbonovi krásné léto. S pozdravem

MŠ Římov, příspěvková organizace Římov1, Stařeč 67522
Pes Sorbon je naprosto úžasný pes. Pan Zaoral je empatický člověk, svého psa miluje a je to vidět na každém předvedeném kousku. Pes Sorbon nás naprosto uchvátil svým kouskem „simulant“. Program byl velmi poučný nejen pro děti, ale i pro rodiče. Těšíme se na další spolupráci.

MŠ Úhřetice
Výborné reakce dětí, hodnotím kladně,děti zaujalo,získaly nové informace a hlavně i byly poučeni, jak rozumět pejskovi a předejít napadení.

MŠ Kožichovice
Spokojeni, dětem se líbilo a bylo poučné.

Základní a mateřská škola, Kněžice, 675 29
Vystoupení se nám moc líbilo, bylo nejen poučné, výchovné ale i pro děti velmi záživné. Rádi uvítáme další nabídku .MŠ Kněžice

MŠ Mladoňovice
Celý program byl velice pěkný, zaujal jak malé diváky, tak i dospělé. Poučný nenásilnou formou, hravý, veselý. Prostě fajn. Děkujeme.

Mateřská škola Bohdalov
Sorbon – úžasný pes. V naší školce se dva dny po vystoupení o ničem jiném nemluví. Pejska jsme si museli vyrobit z kartonu, ale papírový, tak dobře fotbal nehraje. Házíme mu na čumák kroužky a trénujeme svoji šikovnost a trpělivost. Sorbone, již nám to jde, jako tobě. Děkujeme za pěkné a inspirativní dopoledne. Všichni z bohdalovské školky.

Mateřská škola Jersín 80, přísp. organizace
Vystoupení pana Z. Zaorala a jeho psa Sorbona bylo poučné a zároveň i zábavné. Děti i rodiče získali znalosti o tom, jak je důležité, pořídí-li si psa, mít ho rád, věnovat se mu a jak se k němu chovat. Všichni se aktivně zapojili do hry se Sorbonem, mohli si ho pohladit, nakrmit. Krásný výchovný pořad.

MŠ Chotěboř, Březová 272 pracoviště Na Chmelnici
Návštěva psa Sorbona s jeho pánem se nám všem moc líbila, vyspoupení bylo poučné, zábavné a bezpečné. Sorbon výborně reagoval na všechny povely a děti ho s velkým zájmem sledovaly. Bravurně zvládal i míč, fotbal na zahradě si děti užily. Děkujeme a těšíme se na další návštěvu!

Mateřská škola Míškovice, okres Kroměříž
Tento program se všem velmi líbil. Byl zábavný i poučný zároveň. Děti soustředěně a se zájmem sledovaly ukázky výcviku psa Sorbona. Děti byly názorně poučeny, jak se mají chovat ke zvířatům. Mají nezapomenutelné zážitky a těšíme se na další podobné programy. Moc děkujeme.

Mateřská škola Nad Plovárnou a Tylova, Jihlava
Program byl pro děti velmi zajímavý a poučný o celkovém chování ke psům i o jejich myšlení. Přínosem bylo i zapojení všech dětí do některých činností. Psa si mohly i pohladit a nakrmit, čímž se odbouraly u některých dětí zábrany. Jako negativum bychom hodnotili velké časové zpoždění p. Zaorala.

ZŠ a MŠ Koněšín
Váš program byl velice pěkný, skvěle připravený. Děti byly nadšené… Děkujeme a budeme se někdy těšit znovu:-)

Mateřská škola, Svobodova 6, Bílovec
Ukázka práce se psem byla velice obsažná, psovod předvedl krásnou ukázku povelů a podal k nim vyčerpávající výklad. Děti byly nadšené, pozorné, zaujaté vším, co pes uměl. Nejvíce se jim přirozeně líbil fotbal se Sorbonem, byly jím nadšeny. Pes byl velice disciplinovaný i přesto, že bylo horko a ukázka byla pro něj na slunci náročná. Děkujeme panu Zaoralovi za pěkný zážitek.

MŠ Ždírec
Tento program se nám velice líbil – Sorbon i s jeho „páníčkem“ byli naprosto vynikající. Pro děti tato akce znamenala veliký přínos, o pejskovi se baví pořád a hlavně jim v dnešní zlé době ukázala, jak by se měli chovat ke zvířátkům, ale i k sobě. Prostě to bylo moc fajn – jen kdyby bylo více takových kvalitních pořadů pro děti! Děkujeme.

Mateřská škola, Neplachova 3, České Budějovice
Velká pochvala. Program vhodný pro děti předškolního věku, děti velice spokojené.

MŠ Kaštánek, Rantířov
Návštěva psa Sorbona a jeho majitele nás všechny velice potěšila. Byla vedena příjemnou formou, ukázkami výcviku, které pejsek absolvoval a které ještě se svým majitelem zdokonaluje. Vhodnější by byla návštěva v době, kdy by se mohla ukázka uskutečnit venku, na místní zahradě naší školky. Na příští rok to tak naplánujeme :-) . Ještě jednou moc děkujeme a zdravíme pejska Sorbona a jeho majitele. Děti a učitelky místní školky Kaštánek

ZŠ a MŠ Dr. Joklíka Kyjov
Exhibice psa fotbalisty se dětem moc líbila, byly poučeni o chování ke zvířátkům,jak pejska vycvičit. Mohly si s pejskem hrát, hladit ho i krmit. Celé vystoupení bylo pro děti přínosné. Děkujeme za hezké dopoledne. vedoucí uč. MŠ Dr. Joklíka Kyjov

ZŠ Oleksovice, okres Znojmo
Dne 12. 4. 2013 proběhl na naší škole zábavný preventivní program, který nás všechny uchvátil a velice poučil, jak se máme chovat ke zvířecím kamarádům a jak se o ně máme starat. Nadšené nebyly jen paní učitelky, ale i všichni žáci, kteří o Sorbonovi mluvili ještě celý den.Tento program nás zaujal a více nám přiblížil jak myslí pejsci a jaké má být společné soužití s nimi.Tento program je velice přínosný pro žáky a spojuje v dobrém společné soužití psů a lidí. Můžeme jen doporučit všem dalším lidem, kteří mají rádi zvířata a chtějí s nimi žít tak jak se má a dobře se o ně starat. Děkujeme za pěkné vystoupení a nápad se kterým jezdíte po školách. Je to úžasné.

MŠ Rychvald 1220
Vystoupení psovoda se psem Sorbonem bylo poučné i zábavné. Děti velmi zaujalo a druhý den si psa namalovaly a vyprávěly si, co se jim nejvíce líbilo. Některé děti si přinesly do MŠ i svého plyšového pejska a celé dopoledne si hrály na psovody a veterináře, pak jsme cvičili jako pejsci a zpívali o pejscích, prostě na Sorbona a jeho pána tady určitě nikdo nezapomene.

ZŠ Rychvald Petřvaldská 632 Rychvald, při MŠ
Byli jsme se podívat s dětmi na program v MŠ, která měla Sorbona objednaná. Dětem se celý program i pes nesmírně líbil. Určitě je tento program vhodný pro školáky mladšího školního věku, povídání o zvířátku, zacházení s ním i výcvik. Děkujeme Sorbonovi i jeho páníčkovi za skvělý program. Jelikož pejska vidělo jen pár dětí, ostatní byli na plavání, určitě v budoucnu využijeme pro celou školu. ved. Expozitury

Mateřská škola Husova, Náměšť nad Oslavou
Pejsek Sorbon je velmi pěkný a šikovný. Ukázka se líbila nejen dětem, ale i učitelkám. Děti se dozvěděly, jak se mají chovat k pejskovi, soustředěně poslouchaly a pozorovaly, jak Sorbon reagoval na povely.Nejvíce se líbilo, jak mohly děti dávat pejskovi piškoty,a jak hraje fotbal. Také děkujeme panu psovodovi, jak pěkně vysvětloval dětem,jak se mají chovat k pejskovi. Budeme se těšit na další nabídku programů.Děkujeme. S pozdravem

Speciální základní škola Chrudim
Děkujeme za poučný, skvělý a zábavný program! Je konkrétním příspěvkem k zajištění větší bezpečnosti našich žáků ve styku se zvířaty. Oceňujeme evidentní projev láskyplného vztahu člověka a zvířete. Moc děkujeme a přejeme hodně úspěchů!

Mateřská škola Běstvina
Děkujeme za krásný zážitek. Děti byly spokojené, rodiče také. Máme několik fotek z této akce na našich stránkách www.msbestvina.cz. Byla to naše první zkušenost s podobnou akcí a určitě si ji někdy zopakujeme, pokud bude možnost. Sorbona pozdravujeme a přejeme hodně úspěchů.

MŠ Štolcova 51 Brno 618 00
Paní učitelky hodnotily program velmi kladně. Děti byly nadšené. Celý den o něm hovořily. Vyzdvihujeme přínos kladného chování ke všem zvířátkům. Kolektiv MŠ Štolcova

ZŠ a MŠ Frýdek-Místek – Skalice 192
Dětem se vystoupení psa s psovodem velmi líbilo, po celou dobu se soustředily na exhibici psa. Pes reagoval na pokyny a psovod dětem jednoduše, stručně a jasně vše zdůvodnil a popsal odborný výcvik psa.
Potleskem a údivem děti odměnily poslušné reakce psa nejen na povely verbální ale i na posunky rukou. Děti se rády zapojily do hry se psem – kutálely mu míč, hladily psa, krmili ho.
Psovod zvládl psa suverénně, bezpečně, stále dával pozor, aby pes nikomu neublížil nebo děti nevylekal. Velmi výchovné bylo, když psovod vybídl děti, aby nikdy zvířata nedráždily, aby se k nim chovaly láskyplně a měly je rády.

MŠ Pohledec, Nové Město na Moravě
Vystoupení s pejskem bylo nejen zábavné, ale i poučné pro dospělé i děti. Obdivovali jsme výkony pejska i krásný přístup a vztah pána k pejskovi. Děti se poučili o tom, jak se chovat ke zvířátkům, jak jim mohou pomáhat, i čím jim mohou ubližovat.
Děkujeme za překrásný zážitek a těšíme se s pejskem a jeho pánem na shledanou.

MŠ Drobného 299, Nové Město na Moravě
Vystoupení bylo skvělé. Bylo pěkné i zábavné. Děti byly soustředěné a vystoupení sledovaly s velkým zájmem.
Děti se dozvěděly, jak se chovat ke zvířeti a jak ho naučit poslouchat.
Přivítáme rádi více takových vystoupení. Děkujeme.