Sorbon

Program zaměřený na vztah lidí ke zvířatům

V současné době není tento program aktuální,
ale věřím, že do budoucna jej opět zařadím.

Tento program je určen pro MŠ, ZŠ, SŠ i dospělému publiku. Je zaměřen na chování dětí (nejen) ke zvířatům. Zabývá se výcvikem domácích mazlíčků, chováním k nim a obecnými pravidly, jak se stát dobrým pánem a kamarádem.

Obsah programu:

Poutavou a poučnou formou sdělíme důležité informace pro výchovu a výcvik nejenom pejska.

  • Předvádějící pes může svým vstoupením a chováním u některých lidí částečně odbourat strach z pejsků.
  • Vysvětluji, jak je důležitý náhubek nejenom pro ochranu ostatních, aby je pes nepokousal, ale i pro ochranu psovoda, zvlášť když venčí psa dítě.
  • Snažíme se upozornit na nešvary v chování lidí, které mohou způsobit agresi psa vyvolanou pocitem strachu.
  • Důležitou informací a prezentací nejen pro děti je ukázka toho jak se pes chová ve svém prostředí (v autě, za plotem v domě) kde si hlídá svůj prostor, proto by děti nikdy neměly například strkat ruku přes plot.
  • Svým vystoupením ukazuji, jak je důležité být se svým psem kamarád. To získám, když se mu budu dostatečně věnovat – upozorňuji, že mít pejska je velká zodpovědnost a musím například omezit čas strávený u televize nebo u počítače.
  • Věřím, že ukázkami dokážeme v lidech probudit zájem a především lásku, kterou si pejsci a ostatní zvířata zaslouží. Dále věřím, že pokud se děti naučí slušnému chování ke zvířatům, budou se umět slušně chovat i k lidem.
  • Po celou dobu maximálně sleduji psa a jeho reakce aby nedošlo k nepříjemné události, například střet dítěte se psem nebo jen s náhubkem.
  • Většinu vystoupení má pes náhubek.

CENA programu je 60,-Kč/žáka, minimálně 3.000,-Kč/program.

Letáček k programu „Sorbon – program o chování se ke zvířatům“ si můžete stáhnout ZDE

Krátká ukázka fotbalu: https://www.youtube.com/
Ukázka z programu: https://www.youtube.com/
Facebook pejska: www.facebook.com/pessorbon/

Hodnocení z míst, kde program již proběhl:

MŠ Nad Plovárnou 5, Jihlava

Velmi pěkně připravený program pro děti formou prožitku v příjemné atmosféře s kvalitním preventivním programem, jsme velmi spokojeni a přejeme lektorovi i pejskovi jen vše nejlepší.
Kolektiv MŠ

Základní škola Střelná, okres Vsetín
Děkujeme za příjemné a poučné dopoledne s panem Zaoralem a jeho psem. Děti povídání i praktické ukázky doslova hltaly a bylo vidět, že je program zaujal. Program byl určitě přínosem, doporučujeme.

Mateřská škola, Benešova 222, Trutnov 3
Sorbon – fotbalista se nám moc líbil. Děti byly nadšené a dlouho o přehlídce povídaly. určitě do budoucna budeme některý z Vašich programů chtít zopakovat.

Mateřská škola Lenešice
Dětem i dospělým se pořad velmi líbil. Sorbon byl úžasný.

Základní škola a Mateřská škola Zvole, okres Praha – západ
   Bylo okouzlující pozorovat nádherný vztah mezi Sorbonem a jeho majitelem. Skvělá ukázka, jak lze vycvičit psa v hodného a poslušného kamaráda, jak ho chránit proti nebezpečí v jeho okolí a jak se k němu chovat v okamžicích, kdy on naopak hlídá své teritorium. Společný fotbálek byl pak třešničkou na dortu.
Program byl perfektně připravený, zábavný a poučný. Líbilo se nám vyprávění o Sorbonovi, super nápad s fotbalem, hezké triky a dobré rady, jak se starat o pejska. Pes Sorbon je roztomilý a výborně vycvičený.
Moc děkujeme, že jste za námi přijeli, pohlaďte za nás Sorbona!

MŠ Radost Koryčanské Paseky Rožnov p.R.
Děkujeme za krásné, poučné a příjemně prožité dopoledne. Pan Zaoral má velice citlivý přístup k dětem, dokáže je zaujmout. Program byl velice dobře a vhodně připraven, povídání o výchově nejen pejska, ale i o důležitých pravidlech pro nás všechny. Sorbon je jedinečný pejsek a děti si naprosto
získal. Ještě jednou moc děkujeme a přejeme hodně radosti a sportu pro Sorbona a jeho páníčka.

Další hodnocení si přečtěte zde.